Śląsk wykonał kolejny krok w kierunku utrzymania. Jak odpowie Wisła?

Śląsk Wrocław pokonał w pierwszym niedzielnym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Miedź Legnica 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Schwarz, Leiva oraz Yeboah. Po stronie gości na listę strzelców wpisali się Niewulis oraz Obieta.

Śląsk Wrocław
IMAGO / Paweł Andrachiewicz / Newspix Na zdjęciu: Śląsk Wrocław
  • Śląsk pewnie ograł Miedź Legnica w meczu o życie
  • Wrocławianie przynajmniej na kilka godzin opuszczają strefę spadkową
  • Walka o utrzymanie w PKO Ekstraklasie zapowiada się niezwykle interesująco do ostatniej kolejki

Znakomity Śląsk rozbił Miedź w meczu o życie

Początek spotkania nie należał do najbardziej interesujących. Gra toczyła się głównie w środku pola. Śląsk próbował przejąć inicjatywę, ale nie potrafił przebić się przez obronę Miedzi Legnica, która ograniczała się głównie do prób kontraataków.

Groźnie pod bramką Miedzi zrobiło się dopiero w okolicach 30. minuty gry. Wtedy dwukrotnie Abramowicz ratował swój zespół w bardzo trudnych sytuacjach. Golkiper gości nie był jednak w stanie już nic zrobić kilka minut później, gdy pozostawiony bez opieki w polu karnym Schwarz pewnie wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

120 sekund później było już 2:0 dla Śląska. Znakomitą akcję indywidualną Yeboah wykończył bardzo precyzyjnym uderzeniem nie dając Abramowiczowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się od niespodziewanego uderzenia Miedzi Legnica, która za sprawą Niewulisa zdobyła bramkę kontaktową. Radość przyjezdnych jednak nie trwała długo. W 56. minucie prowadzenie Śląska podwyższył Leiva. Ale to nie był koniec strzelania w tym pojedynku. W 74. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Yeboah, natomiast wynik spotkania ustalił Obieta zmniejszając nieco rozmiary porażki.

Śląsk pewnie wygrał z Miedzią w pełni kontrolując przebieg tego spotkania. Dzięki zwycięstwu WKS zepchnął do strefy spadkowej Wisłę Płock, która swój mecz w ramach 33. kolejki rozegra o godzinie 17:30. Jej rywalem jest Raków Częstochowa.