Raków ujawnił wieści na temat Ledermana

Ben Lederman
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ben Lederman

Raków Częstochowa za pośrednictwem swojego biura prasowego poinformował, jak długo będzie trwała przerwa w grze Bena Ledermana. 22-latek z powodu kontuzji barku nie będzie mógł grac przez dwa miesiące.

  • Raków Częstochowa przekazał dokładne wieści na temat absencji Bena Ledermana
  • 22-latek wypada z gry na dwa miesiące
  • Środkowy pomocnik nie będzie mógł zagrać między innymi w starciach przeciwko Pogoni Szczecin, czy Legii Warszawa

Lederman wypadł z gry na dwa miesiące

Raków Częstochowa stracił zawodnika w starciu przeciwko Górnikowi Zabrze w ramach czwartej kolejki PKO Ekstraklasy. Po dokładnych badaniach w końcu udało się ustalić, jak długi potrwa przerwa w grze zawodnika.

“Ben Lederman będzie pauzował przez około dwa miesiące z powodu kontuzji barku. W 69. minucie meczu z Górnikiem Zabrze nasz pomocnik opuścił boisko z urazem. Doszło do zwichnięcia stawu barkowego. Po serii konsultacji lekarskich zawodnik rozpoczął już rehabilitację” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej aktualnych wicemistrzów Polski.

Zobacz także:

Lederman trafił do Rakowa w lutym 2020 roku z Hakoah Amidar. W trakcie trwającej kampanii piłkarz był kluczową postacią w zespole Marka Papszuna, notując siedem występów. Środkowy pomocnik zaliczył w nich dwie asysty.

Obecny kontrakt 22-latka z ekipą z Częstochowy obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość Ledermana wynosi milion euro. W swoim piłkarskim CV piłkarz ma między innymi takie kluby jak FC Barcelona, czy Gent.

Czytaj więcej: Papszun rozczarowany po meczu Raków – Jagiellonia. “Nie przypilnowaliśmy wyniku i zremisowaliśmy”

Komentarze