Premier zapoczątkuje nową erę Rakowa? Mateusz Morawiecki odwiedzi siedzibę nowego mistrza Polski

Raków Częstochowa zapewnił sobie już mistrzowski tytuł. Na tym jednak przedstawiciele Czerwono-niebieskich nie zamierzają poprzestać. Kolejnym celem jest namieszanie w europejskich pucharach. Ponadto w głowach sterników klubu kiełkują plany związane z budową nowego stadionu.

Piłkarze Rakowa Częstochowa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
  • Raków Częstochowa w czwartek o godzinie 10:00 będzie gospodarzem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego
  • Prezes rady ministrów weźmie udział w briefingu prasowym
  • Nie milkną spekulacje, że wizyta prezesa rady ministrów może być związana z tematem nowego stadionu dla Czerwono-niebieskich

Raków może być kolejnym beneficjentem decyzji premiera

Raków Częstochowa zapewnił sobie na trzy kolejki przed końcem sezonu mistrzostwo Polski. Tymczasem już wiadomo, że w czwartek o godzinie 10:00 klub z Limanowskiego odwiedzi premier Mateusz Morawiecki.

Co może zwiastować wizyta prezesa rady ministrów? Powodów może być kilka. Jednym z nich na pewno osobiste złożenie gratulacji za wywalczenie mistrzostwa Polski. Są jednak także spekulacje, że może drgnąć temat powstania nowej areny dla Rakowa.

Ekipa z Częstochowy jest w ostatnich latach jedną z najlepszych w Polsce. Oprócz wywalczonego w sezonie 2022/2023 mistrzowskiego tytułu w dwóch wcześniejszych kampaniach piłkarze Medalików byli wicemistrzami kraju. Na koncie częstochowian są również dwa z rzędu wygrane Puchary Polski i Superpuchary Polski.

Czytaj więcej: Olkiewicz w środę #63. Raków zacznie rosnąć wszerz, a nie wzwyż?

Komentarze