Lech zagrał va banque i to mu się opłaciło [WIDEO]

Filip Szymczak

Lech Poznań w przedostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał Jagiellonię białystok (2:1). Bohaterem mistrza Polski został Filip Szymczak, który rezultat rywalizacji ustalił w doliczonym czasie gry.

• Lech Poznań zaliczył ósme zwycięstwo w tej kampanii
  • Kolejorz przerwał serię 11 meczów bez wygranej w Białymstoku
  • Jagiellonia poniosła siódmą porażkę w sezonie

Lech pogłębił kryzys Jagiellonii

Lech Poznań miał zamiar w ostatnim meczu przed przerwą w rozgrywkach odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Jagiellonia Białystok chciała natomiast przerwać serię sześciu spotkań bez wygranej. Emocje były zatem gwarantowane.

W pierwszej odsłonie nie byliśmy świadkami ciekawego starcia. Niemniej gospodarze przeciwstawiali się mistrzom Polski, którzy dyktowali warunki gry. Nawet sprawili psikusa i zakłócili spokój rywali, strzelając w doliczonym czasie gola na 1:0 za sprawą Mateusza Skrzypczaka. 22-latek popisał się celnym strzałem głową.

Odpowiedź Kolejorza była jednak błyskawiczna. Mikael Ishak zdobył siódmą bramkę w tej kampanii. Szwed w świetnym stylu wykorzystał centrę Giorgiego Citaiszwiliego. Tym samym na przerwę obie ekipy udały się z remisem 1:1, z którego w sumie żadna ze stron nie była zadowolona.

W drugiej połowie team Johna van den Broma miał więcej z gry, ale nie miało to długo przełożenia na rezultat. Lech stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Gospodarze natomiast byli skupieni na grze z kontry.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, to dał o sobie znać Filip Szymczak. Młody napastnik Lecha w doliczonym czasie gry po minięciu rywala oddał strzał i Zlatan Alomerović został zmuszony do kapitualacji. Jednocześnie Lech na wyjeździe jest wciąż niepokonany, bo wygrał w sobotni wieczór 2:1.