Piast – Bruk-Bet-Termalica: gliwiczanie odpędzili ciemne chmury [WIDEO]

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica

Piast Gliwice w pierwszym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niebiesko-czerwoni w pokonanym polu pozostawili Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 2:1.

• Piast Gliwice zaliczył w piątkowy wieczór szóste zwycięstwo w sezonie
  • Niebiesko-czerwoni w pokonanym polu pozostawili Bruk-Bet Termalikę
  • Gliwiczanie losy rywalizacji o 180 stopni odwrócili w drugiej połowie meczu

Piast – Bruk-Bet Termalica: trzy punkty zostały w Gliwicach

Piast Gliwice przystępował do piątkowej potyczki po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei zespół Mariusza Lewandowskiego zanotował w ostatnim czasie dwa remisy. Tym samym każda z ekip miała nadzieję, że uda się jej wrócić na zwycięski szlak.

W boju na stadionie przy Okrzei dużo działo się od pierwszych fragmentów rywalizacji. Już w trzecie minucie sędzia podyktował rzut karnego, którego nie wykorzystał jednak Roman Gergel. Kilka chwil później do siatki piłkę skierował natomiast Damian Kądzior, ale po weryfikacji VAR jego gol nie został uznany.

Worek z bramkami został rozwiązany dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Muris Mesanović, skierował piłkę do siatki. Jednocześnie Bruk-Bet Termalica Nieciecza schodził na przerwę w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron gliwiczanie zdołali jednak o 180 stopni odwrócić losy rywalizacji. Najpierw do wyrównania w 52. minucie doprowadził Jakub Czerwiński, który popisał się celnym strzałem głową. Tymczasem w 71. minucie Patryk Sokołowski wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali, kierując piłkę do siatki i Piast wygrał 2:1.

Gliwicka drużyna w piątkowy wieczór zaliczyła szóste zwycięstwo w tej kampanii. Z kolei siódmą porażkę zanotował team z Niecieczy. W następnej kolejce Piast zagra na wyjeździe z Radomiakiem, a Bruk-Bet Termalica u siebie z Pogonią.

Piast Gliwice – Bruk-Bet-Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
0:1 Mesanović 45+3′
1:1 Czerwiński 52′
2:1 Sokołowski 71′