Cracovia nie wypuści Probierza. Jest porozumienie

Michał Probierz
Michał Probierz Grzegorz Wajda

Michał Probierz po sobotnim spotkaniu z Wartą Poznań niespodziewanie poinformował o rezygnacji z funkcji trenera i wiceprezesa Cracovii. Wszystko jednak wskazuje na to, że doświadczony szkoleniowiec nadal będzie prowadził drużynę Pasów. Jak poinformowały WP SportoweFakty, prezes Janusz Filipiak przekonał Probierza do pozostania w klubie.

Sobotnia rezygnacja Probierza ze stanowiska była zaskoczeniem dla wszystkich, również dla prezesa Cracovii. Szkoleniowiec ogłosił ją podczas konferencji prasowej po meczu z Wartą Poznań.

– Chciałem podziękować wszystkim kibicom Cracovii. Zwłaszcza prezesowi Filipiakowi za te trzy i pół roku współpracy. Ja rezygnuję dzisiaj z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii. Muszę odpocząć. Przez piętnaście lat pracowałem i w końcu muszę gdzieś pojechać, zająć się sam sobą, rodziną. To był okres burzliwy. Przez te piętnaście lat miałem trzy miesiące przerwy. Chodziło mi to po głowie. A sami zawodnicy też potrzebują może impulsu. Zawsze będę kibicował Cracovii, zawsze będę wdzięczny prezesowi Filipiakowi – mówił po przegranym 0:1 sobotnim meczu z Wartą Poznań.

Według informacji WP SportoweFakty dymisja nie została przyjęta przez prezesa klubu, a w niedzielę prowadzone były kolejne rozmowy w tej sprawie. Ostatecznie zakończyły się one porozumieniem, na mocy którego Probierz pozostanie na stanowisku. 48-letni szkoleniowiec otrzyma jednak kilka dni wolnego, a pod jego nieobecność treningi drużyny będzie prowadził Grzegorz Kurdziel. Probierz na jednak zasiąść na ławce Pasów podczas najbliższego ligowego spotkania z Pogonią Szczecin.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. lutego 2021 17:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze