Michał Probierz podał się do dymisji!

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Michał Probierz podał się do dymisji po meczu jego Cracovii z Wartą Poznań (0:1). Powiedział, że powody tej decyzji są osobiste.

Cracovia przegrała pierwszy mecz po powrocie Ekstraklasy. Pasy okazały się słabsze od Warty Poznań, dla której jedynego gola zdobył Jakub Kiełb. Po spotkaniu trener Cracovii, Michał Probierz, poinformował, że podaje się do dymisji.

– Chciałem podziękować wszystkim kibicom Cracovii. Zwłaszcza prezesowi Filipiakowi za te trzy i pół roku współpracy. Ja rezygnuję dzisiaj z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii. Muszę odpocząć. Przez piętnaście lat pracowałem i w końcu muszę gdzieś pojechać, zająć się sam sobą, rodziną. To był okres burzliwy. Przez te piętnaście lat miałem trzy miesiące przerwy. Chodziło mi to po głowie. A sami zawodnicy też potrzebują może impulsu. Zawsze będę kibicował Cracovii, zawsze będę wdzięczny prezesowi Filipiakowi – powiedział 48-letni trener.

Co ciekawe, tę decyzję przekazał w mediach społecznościowych profil Warty Poznań, a nie Cracovii.

Nie wiadomo jeszcze, czy Janusz Filipiak przyjmie dymisję z rąk Michała Probierza. Wydaje się jednak, że trener mógł wybrać lepszy moment na ogłoszenie takiej decyzji, biorąc pod uwagę, że Cracovia nie rozgrywała spotkań o punkty od ponad miesiąca. Szkoleniowiec spędził w Krakowie 3,5 roku i zdobył z Pasami Puchar Polski.

Komentarze