Był w Atletico, jest gwiazdą w swoim kraju, teraz chce podbić Ekstraklasę

Mahir Emreli
Mahir Emreli Legia.com

Tego transferu do Legii nie spodziewali się żadni dziennikarze i kibice w Azerbejdżanie. Mahir Emreli został jednak zawodnikiem Legii Warszawa ku zaskoczeniu swoich rodaków. Rasim Movsumzadeh, członek jury plebiscytu Złotej Piłki specjalnie dla Goal.pl przybliżył sylwetkę tego piłkarza. 

  • Mahir Emreli to nowy piłkarz Legii Warszawa
  • Rasim Movsumzadeh dobrze zna karierę tego zawodnika i podzielił się spostrzeżeniami na jego temat z Goal.pl
  • – To jeden z najbardziej krytykowanych piłkarzy w Azerbejdżanie w ostatnich latach – mówił azerski dziennikarz sportowy

Mahir Emreli – sylwetka piłkarza

– Począwszy od sezonu 2017/2018 Mahir jest najlepszym strzelcem albo jednym z najlepszych w każdym sezonie azerskiej Premier League. W meczu z Gabalą pojawił się na boisku w 71. minucie i zdołał skompletować hat tricka w dwie minuty! Ostatecznie to nie pomogło Karabachowi wygrać ligi i po raz pierwszy od ośmiu lat Neftci PFK zostało mistrzem – tłumaczy Movsumzadeh. 

Mahir Emreli był bardzo ważnym zawodnikiem Karabachu w europejskich pucharach. To piłkarz, który według znanego azerskiego dziennikarza był jednocześnie najczęściej krytykowany po meczach klubu czy reprezentacji. – Kiedy te zespoły przegrywały, a drużyna nie strzelała bramek, wina za to spadała na Mahira. Szczyt tego nastąpił po meczu z Luksemburgiem w Lidze Narodów, kiedy Emreli otrzymał czerwoną kartkę, a Azerbejdżan przegrał 1:2 – mówił Rasim Movsumzadeh. 

W przeszłości Emreli trenował z juniorskimi zespołami dużych klubów. – Był w Atletico Madryt i RC Lens. A jego sprowadzeniem interesowały się między innymi takie marki jak Besiktas czy Sturm Graz – dodał azerski dziennikarz sportowy. 

Co jest największym atutem nowego napastnika Legii? – Gra głową, umiejętność wygrywania pojedynków jeden na jednego, podbramkowe wyczucie – wylicza Rasim Movsumzadeh. – Jego świetna znajomość języka angielskiego powinna mu pomóc w szybkiej adaptacji w Legii – dodaje.  

Według azerskiego eksperta tamtejsi piłkarze nie są zainteresowani grą w zagranicznych ligach i takie transfery są rzadkością. – Transfer do Legii jest zaskakujący, nikt nie chciał za bardzo wierzyć w te doniesienia. To dlatego, że polski klub jest postrzegany w Azerbejdżanie jako słabszy od Karabachu, z którego przeszedł Emreli. Nic dziwnego. Na ostatnie pięć starć pucharowych z polskimi zespołami Azerowie wygrali cztery, a Karabach pokonał Legię w Lidze Europy na jej obiekcie 3:0 – mówi Rasim Movsumzadeh. 

Mahir Emreli podpisał z Legią kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia. W drużynie mistrza Polski będzie grał z numerem 11 na koszulce. 

Komentarze