Legia straciła napastnika przed meczem z Napoli, Pekhart z pięściarskim urazem

Tomas Pekhart
fot PressFocus Na zdjęciu: Tomas Pekhart

Legia Warszawa już w czwartek rozegra mecz z SSC Napoli w Lidze Europy. Mistrzowie Polski podejdą do tej potyczki osłabieni brakiem Tomasa Pekharta. Czeski napastnik doznał kontuzji nosa.

  • Legia Warszawa w Lidze Europy po dwóch meczach w fazie grupowej ma na swoim koncie sześć punktów
  • W czwartek wieczorem na drodze mistrzów Polski stanie lider Serie A
  • Wojskowi będą musieli radzic sobie przeciwko Azzurrim bez tomasa Pekharta

Legia bez Pekharta

Legia Warszawa ma za sobą bolesną porażkę z Lechem Poznań (0:1) w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Wojskowi w dziewięciu spotkaniach ligowych mają tym samym sześć porażek. To sprawia, że zespół Czesława Michniewicza plasuje się tuż nad strefą spadkową.

Opiekun Legii ma jednak nie tylko powody do zmartwień z powodu kolejnych porażek, a i sytuacji kadrowej. Już od dłuższego czasu z gry wyłączeni są Bartosz Kapustka i Artur Boruc. Tymczasem w oficjalnym komunikacie klub z Warszawy poinformował, że z gry wypadł także Tomas Pekhart.

“Tomas Pekhart doznał urazu nosa podczas poniedziałkowego treningu w Legia Training Center. Badania wykazały, iż czeski napastnik będzie musiał poddać się operacji. Przerwa Tomasa Pekharta od treningu potrwa od 10 do 14 dni. Po powrocie na boisko zawodnik będzie występował w specjalnej masce” – brzmi oficjalna informacja opublikowana na stronie Legia.com.

Fakt, że Pekhart może być wyłączony z gry przez dwa tygodnia, sugeruje, że piłkarza może zabraknąć nie tylko w czwartkowym boju z Napoli w Stadio Diego Armando Maradona, ale również w rewanżu z tą ekipą na stadionie przy Łazienkowskiej. Napastnika Wojskowych może też zabraknąć w bojach przeciwko Piastowi Gliwice, czy Pogoni Szczecin.

Czytaj więcej: Michniewicz na gorącym krześle. Brzęczek łączony z Legią

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:04.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze