Górnik Zabrze straszy swoich kibiców sądem

Kibice Górnika Zabrze
Obserwuj nas w
fot. ASInfo Na zdjęciu: Kibice Górnika Zabrze

Źródłem konsternacji pryncypałów Górnika Zabrze jest tekst, który został napisany przez sympatyka Trójkolorowych. Po artykule pt.: “Wytrawni himalaiści w drodze na szczyt hipokryzji”, który pojawił się na łamach strony Roosevelta81.pl, decydenci przedstawicieli 14-krotnych mistrzów Polski domagają się pilnych przeprosin od redaktora naczelnego witryny, ostrzegając, że jeśli te nie będą miały miejsce, to zgłoszą sprawę do sądu.

Czytaj dalej…

W artykule, który został opublikowany na stronie kibiców Trójkolorowych, pojawiły się argumenty, które według sterników Górnika Zabrze uderzają w dobre imię klubu ze Śląska.

Problemy, które zostały uwypuklone przez autora to między innymi: słynna już afera z komornikiem w klubie z Zabrza, brak uregulowania sprawy z Rozwojem Katowice w związku z transferem Arkadiusza Milika do Bayeru Leverkusen, czy ciągle przedłużające się negocjacje ze Stowarzyszeniem “Socios Górnik” w sprawie parafowania umowy o współpracy.

Kibice postanowili w dosadny sposób wyrazić swoje zdanie na temat ostatnich wydarzeń w swoim ukochanym klubie i to nie przyjęło się z aprobatą ludzi zarządzających Górnikiem Zabrze, co potwierdza oświadczenie, które pojawiło się na łamach oficjalnej witryny przedstawicieli 14-krotnych mistrzów Polski.

Analiza LigaPolska.pl: Wielkie Derby Śląska zdecydują o tytule >>

“Zarząd Górnika Zabrze SSA jest oburzony tendencyjnym i niezwykle napastliwym artykułem pod tytułem »Wytrawni himalaiści w drodze na szczyt«, jaki ukazał się we wtorek w godzinach wieczornych na portalu Roosevelta81.pl. Zgodnie z przepisami Prawa Prasowego domagamy się od redaktora naczelnego portalu zamieszczenia w trybie pilnym stosownych przeprosin.

Zawarte we wspomnianym artykule personalne ataki na członków Zarządu, jak również Przewodniczącego Rady Nadzorczej zmuszają Klub do natychmiastowej reakcji, która ma przede wszystkim na celu ochronę dobrego imienia Górnika Zabrze. Zarzuty w nim wytoczone nie są poparte żadnymi dowodami i mają na celu wywołanie taniej sensacji, jak również skłócenie Zarządu z niektórymi środowiskami kibiców.

W przypadku braku przeprosin zamieszczonych na portalu Roosevelta81.pl, Zarząd Górnika Zabrze SSA, broniąc dobrego imienia Klubu, rozważy możliwość skierowania sprawy na drogę cywilnoprawną z żądaniem odszkodowania za poniesione straty wizerunkowe z przeznaczeniem na wybrany cel charytatywny” – brzmi stanowisko klubu z Zabrza.

Łukasz Pawlik

Komentarze