Górnik przedłużył umowę z ważnym zawodnikiem

Rafał Janicki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Rafał Janicki

Górnik Zabrze jest w trakcie przygotowań do nowej kampanii PKO Ekstraklasy. 14-krotni mistrzowie Polski marzą o poprawieniu ósmego miejsca z poprzedniego sezonu. Pomóc zabrzanom ma Rafał Janicki, który przedłużył umowę z ekipą z Roosevelta.

  • Rafał Janicki parafował nowy kontrakt z Górnikiem Zabrze
  • 29-latek związał swoją przyszłość z 14-krotnymi mistrzami Polski do 2024 roku
  • Urodzony w Szczecinie piłkarz ma decydować o sile defensywnej ekipy z Zabrza

Janicki na dłużej w Górniku

Górnik Zabrze przedłużył kontrakt z Rafałem Janickim do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik dołączył do ekipy z Zabrze Arena latem 2021 roku na zasadzie wolnego transferu z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

“Jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu informowaliśmy, że doświadczony obrońca będzie reprezentował barwy Górnika również w nadchodzącym sezonie. To nie koniec dobrych informacji w temacie Rafała Janickiego. Zawodnik i Klub podpisali nową umowę, która obowiązywała będzie do końca czerwca 2024 z opcją przedłużenia o kolejny sezon” – czytamy w komunikacie opublikowany na oficjalnej stronie Górnika.

Janicki to niezwykle doświadczony obrońca. W przeszłości bronił barw między innymi takich ekip jak: Lechia Gdańsk, Lech Poznań, czy Wisła Kraków. Rynkowa wartość piłkarza wynosi ponad pół miliona euro.

W ostatniej kampanii Janicki wystąpił łącznie w 35 meczach, w których strzelił dwa gole.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze określił budżet na nowego trenera

Komentarze