Trzech trenerów z PKO Ekstraklasy na wylocie

Bartosch Gaul, Adam Majewski i Maciej Stolarczyk wkrótce mogą stracić pracę. Według medialnych doniesień Górnik Zabrze, Stal Mielec i Jagiellonia Białystok rozważają zmiany na ławce trenerskiej.

Bartosch Gaul
PressFocus Na zdjęciu: Bartosch Gaul
  • Stolarczyk dał sobie trochę spokoju po wygranej z Górnikiem
  • Coraz trudniejsza sytuacja Stali po piątej porażce w siódmym meczu
  • Górnik usadowił się na przedostatnim miejscu w tabeli

Gaul, Majewski i Stolarczyk wkrótce mogą zostać zwolnieni

Jagiellonia Białystok pokonała w sobotę Górnik Zabrze w meczu “o sześć punktów”. Ta wygrana dała z pewnością nieco spokoju Maciejowi Stolarczykowi, ale szkoleniowiec wciąż nie może być pewny swojej posady w zespole z Podlasia. Już przed meczem z zabrzanami mówiło się, że nawet w przypadku zdobycia trzech oczek trener może zostać zwolniony. Stolarczyk, jeśli chce kontynuować pracę w Białymstoku musi punktować także w kolejnych spotkaniach.

Stal Mielec w niedzielę przegrała z Legią Warszawa ponosząc już piątą ligową porażkę w siódmym meczu w roku 2023. Ekipa z Podkarpacia bardzo szybko roztrwoniła przewagę punktową z pierwszej rundy PKO Ekstraklasy i jeśli nie zacznie wygrywać to za chwilę dołączy do walki o utrzymanie w lidze. Obecnie zespół z Mielca ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, a Tomasz Włodarczyk poinformował, że Stal rozważa rozstanie z Adamem Majewskim.

Trzecim trenerem, który wkrótce może stracić pracę jest Bartosch Gaul. Górnik wygrał tylko jeden mecz w rundzie rewanżowej PKO Ekstraklasy i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. – Wiadomo, że najprościej zwolnić trenera, tylko musimy wiedzieć kim ewentualnie go zastąpić, czy zmienimy na lepsze, czy jeszcze bardziej pogorszymy, czy trzeba zrobić w drużynie jakiś wstrząs – mówił w programie Liga+ Extra dyrektor sportowy Górnika Łukasz Milik.

Zobacz także: Bartosz Śpiączka dla Goal.pl: padło wiele nieprawdziwych rzeczy

Komentarze

Na temat “Trzech trenerów z PKO Ekstraklasy na wylocie