Fortuna Puchar Polski: Ostatni uczestnik 1/8 finału wyłoniony

Tiago Alves
PressFocus Na zdjęciu: Tiago Alves

Piast Gliwice został ostatnim zespołem, który wywalczył awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W środowy wieczór drużyna Waldemara Fornalika po rzutach karnych pokonała Stal Mielec. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

Środowe spotkanie o awans do 1/8 finału świetnie ułożyło się dla Piasta, który już w 10. minucie wyszedł na prowadzenie. Świetną indywidualną akcję przeprowadził wówczas Tiago Alves, który wpadając w pole karne minął kilku rywali, a następnie pokonał bezradnego Gliwę.

W kolejnych minutach gospodarze szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola, ale wynik długo nie ulegał zmianie. Wydawało się nawet, że na przerwę ze skromnym prowadzeniem zejdzie Piast. Tak się jednak nie stało. Tuż przed przerwą prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego Stal doprowadziła do wyrównania. Po świetnej akcji i podaniu Andreja Prokicia, do bramki z kilku metrów trafił Robert Dadok.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki. W efekcie prowadzący to spotkanie arbiter musiał zarządzić przeprowadzenie dogrywki. W jej trakcie żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stroną. O awansie do kolejnej rundy decydowały więc rzuty karne.

W tym elemencie skuteczniejsi okazali się podopieczni Waldemara Fornalika, którzy wygrali 4:3. Co ciekawe jednego z rzutów karnych nie zdołał wykorzystać… bramkarz Stali Michał Gliwa.

Piast Gliwice uzupełnił tym samym stawkę uczestników 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozegrane zostaną w lutym przyszłego roku.

Stal Mielec – Piast Gliwice 1:1 pd. (1:1, 1:1) k. 3:4
0:1 Tiago Alves 10′