Fortuna Puchar Polski: Goście górą, pierwsze rozstrzygnięcia w 1/16 finału

Ivi Lopez

Tylko sześć spotkań 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski doszło do skutku w piątek i sobotę. Tym razem obeszło się bez większych niespodzianek, choć emocji w wielu przypadkach nie brakowało. W kolejnej rundzie zameldowały się między innymi drużyny Górnika Zabrze, Rakowa Częstochowa czy Warty Poznań.

Bliskie sprawienia kolejnej sensacji było KSZO 1929 Ostrowiec Św., które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Wisłę Kraków, a teraz mierzyło się u siebie z Górnikiem Zabrze. Do ostatniej minuty na tablicy wyników utrzymywało się sensacyjne prowadzenie gospodarzy, ale w samej końcówce podopieczni Marcina Brosza zdołali uniknąć kompromitacji, zdobywając dwie bramki. Drużynę Górnika do kolejnej rundy wprowadziły trafienia Przemysława Wiśniewskiego i Alasany Manneha.

Bez większych problemów awans do 1/8 finału wywalczył natomiast sensacyjny lider PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna rywalizowali na wyjeździe Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Faworyzowanych gości w pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził Vladislavs Gutkovskis, a w drugiej części meczu drugie trafienie dołożył świetnie dysponowany w ostatnim czasie Hiszpan Ivi Lopez. Wygrana Rakowa mogła być bardziej okazała, ale w samej końcówce rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Oskar Zawada.

W kolejnej rundzie zameldował się również beniaminek PKO Ekstraklasy Warta Poznań, która na wyjeździe pokonała 3:1 Sokoła Ostródę. Co ciekawe wszystkie cztery bramki tego meczu padły w dogrywce, która została zarządzona po tym jak w regulaminowym czasie 90 minut mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Do kolejnej rundy awansowały również drużyny ŁKS-u Łódź, Chojniczanki Chojnice i Radomiaka Radom, które pokonały odpowiednio Unię Janikowo, Garbarnię Kraków i Pogoń Siedlce.

Pierwotnie w weekend rozegranych miało zostać kilka innych spotkań, ale ze względu na potwierdzone przypadki zakażania koronawirusem w poszczególnych zespołach, zostały przełożone na inny termin.

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 pd. (0:0, 0:0)
0:1 Skrzypczak 85′
1:1 Kuczak 88′
1:2 Mikołajczak 107′
1:3 Górecki (s.) 109′

KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Górnik Zabrze 2:3 (2:1)
1:0 Trochim 3′
1:1 Evangelou 39′