Ekstraklasa: Legia znów się skompromitowała, Lech umocnił się na pozycji lidera – podsumowanie 17. kolejki

Cracovia - Legia Warszawa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cracovia - Legia Warszawa

Wyniki 17. kolejki Ekstraklasy. Tylko dwa mecze zostały zaplanowane na niedzielę. Już w pierwszym starcia dnia Lech Poznań ponownie stanął przed szansą zwolnienia Dariusza Żurawia, któremu w ostatnim czasie nie wiodło się najlepiej w Zagłębiu Lubin. Kolejorz ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę (3:2), ale miał kłopoty. Kolejną porażkę w tej kampanii zaliczyła z kolei Legia Warszawa, która była zmuszona uznać wyższość Cracovii (0:1).

Ekstraklasa: lider z kolejną wygraną, mistrz Polski znów na tarczy

Lech Poznań przystępował do starcia w Lubinie, chcąc wygrać czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Ekipa z Bułgarskiej ostatecznie zrealizowała swój plan. O ile w pierwszej połowie spotkania wszystko układało się po myśli Kolejorza, to w drugiej części spotkania Zagłębie Lubin miała momentami nadzieję na korzystny wynik. Ostatecznie jednak gol Jakuba Kamińskiego wyjaśnił wszystko i ekipa Macieja Skorży mogła cieszyć się z jedenastego zwycięstwo w tej kampanii.

Legia Warszawa natomiast zaliczyła kolejną porażkę pod wodzą Marka Gołębiewskiego. Tym razem panaceum na Wojskowych znalazła Cracovia. Gola drużyny Jacka Zielińskiego strzelił Pelle van Amersfoort. Jednocześnie piłkarze Pasów zaliczyli szóste zwycięstwo w tej kampanii, a legioniści jedenastą porażkę w sezonie. Aktualnie w PKO Ekstraklasie nie ma zespołu, który miałby więcej przegranych spotkań. Nawet ostatnie Warta Poznań legitymuje się dziewięcioma przegranymi bojami, podobnie jak przedostatni Górnik Łęczna.

Wyniki 17. kolejki PKO Ekstraklasy

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:3 (0:2)
0:1 Milić 6′
0:2 Amaral 12′
1:2 Kruk 50′
1:3 Kamiński 54′
2:3 Simić 60′

Cracovia – Legia Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 Van Amersfoort 19′

Czytaj więcej: Ekstraklasa: zwycięstwa Pogoni i Górnika, udany powrót Lechii – podsumowanie 17. kolejki

Komentarze