Ekstraklasa: koszmarny błąd bramkarza Legii, Raków dogonił Lecha – podsumowanie 23. kolejki

Legia Warszawa - Wisła Kraków
Pressfocus Na zdjęciu: Legia Warszawa - Wisła Kraków

Wyniki 23. kolejki Ekstraklasy. Na piątek 25 lutego w najwyższej klasie rozgrywkowej zaplanowano dwa spotkania. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Raków wykonał zadanie, ligowy klasyk dostarczył emocji

Piątek z Ekstraklasą rozpoczął się w Częstochowie, gdzie Raków podejmował Wisłę. Płocczanie zaprezentowali się znacznie gorzej od gospodarzy, którzy na przerwę schodzili wygrywając 1:0. Po zmianie stron zawodnicy Marka Papszuna dołożyli kolejne trafienie i sięgnęli po zwycięstwo. Dzięki temu zrównali się punktami z drugim w tabeli Lechem.

W drugim spotkaniu miało dziać się więcej, ponieważ o wygraną rywalizowały drużyny broniące się przed spadkiem z Ekstraklasy. Legia zaczęła dobrze, ponieważ objęła prowadzenie, które utrzymała do przerwy. W drugiej odsłonie Wisła wyrównała dzięki koszmarnemu błędowi, który popełnił bramkarz Cezary Miszta. Chwycił on niepewnie piłkę, a następnie dał ją sobie zabrać, co wykorzystał piłkarz krakowian. Mistrz Polski ostatecznie zwyciężył 2:1 po golu Mateusza Wieteski w doliczonym czasie gry. Dzięki temu warszawianie wydostali się ze strefy spadkowej.