Czarny poniedziałek dla trenerów PKO Ekstraklasy. Drugie zwolnienie

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Grzegorz Wajda

Radosław Sobolewski jest kolejnym trenerem w PKO Ekstraklasie, który w poniedziałek stracił pracę. Wisła Płock poinformowała o rozstaniu z 44-letnim szkoleniowcem.

Sobolewski opuszcza Płock już teraz

Radosław Sobolewski w ubiegłym tygodniu poinformował, że podjął decyzję o odejściu z klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Taka deklaracja z jego strony była sporym zaskoczeniem dla wielu osób oraz kibiców Nafciarzy.

Szkoleniowiec zdążył poprowadzić jeszcze drużynę w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin (0:2). W poniedziałek władze klubu podjęły natomiast decyzję o wcześniejszym rozstaniu z trenerem, który z zespołem pracował od sierpnia 2019 roku.

Na razie nie jest znane nazwisko jego następcy, ale według Przeglądu Sportowego wśród kandydatów wymieniani są Jerzy Brzęczek i Aleksandar Vuković. Niewykluczone również, że do końca sezonu drużynę Wisły Płock tymczasowo poprowadzi inny trener.

Kolejny trener stracił pracę

Radosław Sobolewski jest drugim trenerem, który w poniedziałek stracił pracę w klubie PKO Ekstraklasy. Wcześniej o rozstaniu z Leszkiem Ojrzyńskim poinformowała ostatnia w tabeli Stal Mielec. W tym przypadku również nie poznaliśmy jeszcze nazwiska następcy.

Komentarze