Dobra wiadomość dla Lecha. Wtedy Salamon wznowi treningi z drużyną

Zawieszenie Bartosza Salamona z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu antydopingowego potrwa do 13 grudnia, ale stoper już jutro będzie mógł wrócić do treningów z Lechem Poznań - dowiedział się Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

Bartosz Salamon
Obserwuj nas w
IMAGO / Mikolaj Barbanell / ZUMA Wire Na zdjęciu: Bartosz Salamon
  • Bartosz Salamon w piątek poznał oficjalną decyzję UEFA – powróci do gry 13 grudnia
  • 32-latek ostatecznie został zawieszony na 8 miesięcy, przy czym pauzuje już od kwietnia
  • Defensor w tę sobotę będzie mógł wznowić treningi z całym zespołem Lecha Poznań

Bartosz Salamon wraca do treningów z Lechem Poznań

Lech Poznań w piątek po południu poznał decyzję UEFA ws. dyskwalifikacji Bartosza Salamona, który otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego i pauzuje od kwietnia. Europejska federacja ostatecznie ukarała 32-latka ośmiomiesięcznym zawieszeniem, z czego większość kary jest już za jedenastokrotnym reprezentantem Polski.

Środkowy obrońca do gry będzie mógł więc wrócić 13 grudnia, a treningi z całą drużyną Kolejorza ma wznowić w tę sobotę, na co pozwalają obowiązujące przepisy. Były piłkarz Sampdorii Genua czy SPAL Ferrara do tej pory trenował indywidualnie.

Bartosz Salamon jest zawieszony do 13 grudnia, ale już jutro ma po raz pierwszy od siedmiu miesięcy pojawić się w klubie. Będzie mógł wziąć udział w treningu zespołu. Przepisy zezwalają na wznowienie zajęć dwa miesiące przed odwieszeniem zawodnika – poinformował Tomasz Włodarczyk na portalu społecznościowym X (uprzednio Twitter).

POLECAMY TAKŻE

Komentarze