Copa America: Lionel Messi poprowadził Argentynę do wygranej

Lionel Messi

Reprezentacja Argentyny pokonała 1:0 Urugwaj w meczu grupy A w Copa America, które odbywa się w Brazylii. Głównym architektem zwycięstwa Albicelestes został Lionel Messi, który zaliczył asystę przy trafieniu Guido Rodrigueza. Tymczasem piłkarze Chile wygrali 1:0 z Boliwią.

Argentyna wykonała zadanie

Reprezentacja Argentyny przystępowała do potyczki z piątku na sobotę czasu polskiego po trzech remisach z rzędu. Drużyna Lionela Scaloniego pozostawała bez zwycięstwa od listopada minionego roku, gdy w pokonanym polu pozostawiła Peru (2:0).

Jedyny gol w meczu padł w 13. minucie, gdy Guido Gonzalez wykorzystał świetną centrę z boku boiska, po czym oddał strzał głową i jednocześnie reprezentanta Argentyny wywalczyła cenne zwycięstwo. 27-latek zdobył premierową bramkę w drużynie narodowej.

Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki tym razem nie strzelił, ale poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad rywalem. Piłkarz Barcelony miał duży udział w wygranej nad ekipą, w której od pierwszej minuty grał duet napastników: Edinson CavaniLuis Suarez. W powszechnej opinii drużyna Oscara Tabareza nie zagrała najlepiej, rozczarowując przede wszystkim w ofensywie.

Skromną jednobramkową wiktorię zaliczyło też Chile, a gola na wagę zwycięstwa tej ekipy w rywalizacji z Boliwią strzelił Ben Brereton. Piłkarze La Roja po dwóch rozegranych spotkaniach na Mistrzostwach Ameryki Południowej plasują się na drugiej pozycji z czterema punktami. W następnej kolejce zespół Martina Lasarte zmierzy się z Ursusami.