Jest decyzja w sprawie Copa America. Wybrano nowego gospodarza

Roberto Firmino
Roberto Firmino PressFocus

Brazylia będzie nowym gospodarzem Copa America 2021. Informację o przeniesieniu turnieju, który pierwotnie miał zostać rozegrany w Kolumbii i Argentynie potwierdziła południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej – CONMEBOL.

  • Brazylia będzie nowym gospodarzem Copa America 2021
  • Pierwotnie współgospodarzami turnieju miały być Argentyna i Kolumbia
  • Mecz otwarcia Copa America zaplanowany jest na 13 czerwca

Copa America 2021. Brazylia nowym gospodarzem

“Turniej Copa America 2021 zostanie rozegrany w Brazylii! Daty rozpoczęcia i zakończenia turnieju zostały potwierdzone. Miejsca rozgrywania meczów i terminarz zostaną podane przez CONMEBOL w ciągu kilku najbliższych godzin. Najstarszy turniej reprezentacji narodowych na świecie będzie emocjonował cały kontynent!” – czytamy w oficjalnym komunikacie CONMEBOL.

Decyzja o nowym gospodarzu turnieju została podjęta niespełna 24 godziny po tym, jak poinformowano, że turniej nie będzie mógł zostać zorganizowany w Argentynie. Wcześniej z organizacji najbliższej edycji Copa America, który została zaplanowana od 13 czerwca do 10 lipca, wycofała się Kolumbia. W jej przypadku powodem była napięta sytuacja polityczna w kraju, natomiast w przypadku Argentyny zadecydowała rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę odnotowano w tym kraju 348 zgonów oraz ponad 21 tysięcy nowych infekcji.

Mecz otwarcia Copa America pomiędzy reprezentacjami Argentyny i Chile jest zaplanowany na 13 czerwca. Dzień później pierwsze spotkanie ma rozegrać broniąca tytułu reprezentacja Brazylii. Jej rywalem będzie Wenezuela. Aktualnie drużyny z Ameryki Południowej przygotowują się do rozegrania meczów w ramach eliminacji mistrzostw świata, które pierwotnie miały odbyć się w marcu, ale zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa.

Czytaj także: James nie weźmie udziału w Copa America!

Komentarze