James nie weźmie udziału w Copa America!

James Rodriguez
James Rodriguez PressFocus

Jak poinformowała Kolumbijska Federacja Piłki Nożnej (FCF), James Rodriguez został odesłany ze zgrupowania reprezentacji. Zawodnik Evertonu miał “nie prezentować odpowiedniego poziomu”, co ustalono po testach fizycznych.

  • James Rodriguez nie weźmie udziału w dalszej części zgrupowania reprezentacji Kolumbii
  • Po wykonanych nań testach uznano, że zawodnik nie prezentuje “optymalnego poziomu”
  • Zawodnik Evertonu nie weźmie udziału w nadchodzących eliminacjach do mundialu w Katarze oraz w Copa America

James Rodriguez odesłany z reprezentacji Kolumbii!

Oficjalna strona reprezentacji Kolumbii poinformowała, że James Rodriguez opuścił zgrupowanie Los Cafeteros.

“Sztab trenerski seniorskiej reprezentacji Kolumbii donosi, że gracz James Rodriguez został wykluczony z meczów przeciwko Peru i Argentynie w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze, a także z Copa America 2021.

W ostatnich dniach pomocnik przeszedł badania lekarskie. Wykazały one, że gracz nie jest na optymalnym poziomie niezbędnym do rywalizacji. W związku z tym nie będzie mógł dołączyć do grupy powołanej przez Reinaldo Ruedę na wspomniane spotkania. Opuści również Copa America.

Trener i jego współpracownicy żałują, że nie mogą liczyć na Jamesa Rodrigueza. Mają nadzieję, że wkrótce pomocnik będzie mógł powrócić do kadry i reprezentować nasz kraj z rozmachem i profesjonalizmem, tak jak robił to zawsze” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Kolumbijczyk opuści Copa America

James Rodriguez od końcówki kwietnia był kontuzjowany. Powrócił na jedno spotkanie Evertonu z Sheffield United (0:1), po czym ponownie nie był do dyspozycji Carlo Ancelottiego. Wydaje się, że jego stan zdrowotny nie pozwala mu na rywalizowanie na najwyższym poziomie.

29-latek zanotował sześć bramek i dziewięć asyst we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Komentarze