West Bromwich Albion znalazło następcę Allardyce’a

Valerian Ismael
Valerian Ismael fot. PressFocus

West Bromwich Albion za pośrednictwem swoich mediów poinformowało, że nowym menedżerem tej ekipy w kolejnej kampanii będzie Valerian Ismael. 45-latek zastąpił w tej roli Sama Allardyce’a, który rozstał się z klubem z The Hawtorn po spadku drużyny z Premier League.

  • West Bromwich Albion zatrudnił nowego menedżera
  • Kamila Grosickiego i spółką w nowej kampanii poprowadzi Valerian Ismael
  • Francuz podpisał z nowym pracodawcą umowę na cztery sezony

Kamil Grosicki z nowym trenerem

West Browmich Albion w poprzednim sezonie zajęło 19. miejsce w ligowej klasyfikacji, kończąc rozgrywki z 26 punktami. Przywrócić zespół do najwyższej klasy rozgrywkowej ma były piłkarz Crystal Palace, którzy przejął w październiku minionego roku Barnsley. Drużyna do końca walczyła o awans, ulegając ostatecznie w barażu Swansea City.

West Bromiwch Albion uzgodniło z klubem z Oakwell Stadium kilka klauzul dotyczących byłego opiekuna Wolfsburga i LASK. Francuz w przeszłości dwukrotnie wygrał Bundesligę jako zawodnik, z Werderem Brema i Bayernem Monachium.

– Valerian zapracował na status bardzo dobrego trenera i jestem pod wrażeniem jego profesjonalizmu, entuzjazmu i głodu sukces – powiedział dyrektor generalny The Baggies – Xu Ke.

– Jego praca w Barnsley i jego dotychczasowa kariera trenerska pozwalają przypuszczać, że ma przed sobą długą, pełną sukcesów karierę. Mam nadzieję, że będzie z nami przez co najmniej następne cztery lata – kontynuował działacz WBA.

– Jestem przekonany, że pracując razem, będziemy w stanie osiągnąć nasz cel, którym jest powrót do Premier League. Sukces chcemy osiągnąć, budując go na mocnych fundamentach. Nasze plany muszą być teraz skupione na tym, co przed nami – powiedział Xu Ke.

Czytaj więcej: Boateng po ponad dekadzie wrócił do Herthy

Komentarze