Rooney zakończył karierę, teraz poprowadzi Polaków

Wayne Rooney
Wayne Rooney PressFocus

Wayne Rooney podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery i skupieniu się na pracy trenerskiej. Jednocześnie reprezentant Anglii został na stałe mianowany menedżerem Derby County, którego zawodnika są Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak.

Rooney od końcówki listopada pełnił funkcję tymczasowego menedżera klubu Championship. Teraz obie strony doszły do porozumienia w sprawie dłużej współpracy. Podpisana w piątek umowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa i pół roku.

– Kiedy wróciłem do Wielkiej Brytanii, zostałem całkowicie oszołomiony potencjałem Derby County. Stadion, ośrodek treningowy, jakość zespołu i młodych piłkarzy i oczywiście baza kibiców, którzy są niezwykle lojalni i wspierający. Pomimo innych ofert instynktownie wiedziałem, że Derby County jest miejscem dla mnie – powiedział Rooney, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Możliwość podążania śladami Briana Clougha, Jima Smitha, Franka Lamparda i Philippa Cocu jest dla mnie zaszczytem i mogę obiecać wszystkim zaangażowanym w klub i wszystkim naszym fanom, mojemu sztabowi i sobie, że zrobię wszystko, aby wykorzystać potencjał, który widziałem tutaj przez ostatnie 12 miesięcy – dodał.

Derby zajmuje obecnie dopiero 22. miejsce w tabeli Championship.

Najlepszy strzelec Manchesteru United i reprezentacji Anglii

Wayne Rooney to bez wątpienia jeden z najlepszych angielskich zawodników w historii. Piłkarską karierę rozpoczął w Evertonie, ale zdecydowanie największe sukcesy osiągał w Manchesterze United. W zespole z Old Trafford występował przez 13 sezonów, rozgrywając w jego barwach 559 spotkań. Zdobył w nich 253 bramki, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w klubowej klasyfikacji najlepszych strzelców w historii.

Po odejściu z Manchesteru United przez rok występował w Evertonie, a następnie przeniósł się za ocean. Przez dwa lata bronił występującego w MLS DC United. Do Anglii wrócił w styczniu 2020 roku, podpisując kontrakt z Derby County. Od tamtej pory wystąpił w 35 meczach, zdobywając siedem bramek.

Rooney jest również najskuteczniejszym zawodnikiem w historii reprezentacji Anglii. W 120 rozegranych spotkaniach zdobył 53 bramki.

Komentarze