Wolfsburg bliski porozumienia z nowym szkoleniowcem

Niko Kovac
Pressfocus Na zdjęciu: Niko Kovac

Niemieckie media są zgodne, że Wolfsburg wybrał już nowego trenera. Zostanie nim Niko Kovac, który w przeszłości prowadził już Bayern Monachium. Informacje te potwierdza Florian Plattenberg ze Sky Sports Deutschland.

  • Wolfsburg zdecydował się zwolnić trenera Floriana Kohfeldta
  • Wilki zajęły dopiero 12 miejsce w Bundeslidze i mają za sobą rozczarowujący sezon
  • Według mediów nowym szkoleniowcem Wolfsburga ma zostać Niko Kovac

Kovac zna dobrze realia Bundesligi

Kibice Wolfsburga mogą czuć się mocno zawiedzeni zakończonym już sezonem 2021/22. Ich drużyna zajęła dopiero 12 miejsce w Bundeslidze, a z rozgrywkami pucharu Niemiec pożegnała się już po pierwszej rundzie. Nieco radości przyniosły im rozgrywki Ligi Mistrzów. Wolfsburg zajął co prawda ostatnie miejsce w grupie G, jednak zaprezentował się w elitarnych rozgrywkach przyzwoicie. 

Drużyna na przestrzeni dwóch sezonów zaliczyła ogromny zjazd, a z pracą pożegnał się Florian Kohfeldt. Wolfsburg nie ogłosił jeszcze jego następcy, ale według Floriana Plattenberga ze Sky Sports Deutschland zostanie nim Niko Kovac. Chorwat przez ostatnie pół roku był bezrobotny, po tym jak zwolniło go AS Monaco. W przeszłości prowadził już Bayern Monachium, z którym zdobył mistrzostwo, puchar i Superpuchar Niemiec. Informacje o porozumieniu Wilków z Kovacem potwierdza także Bild.

Wszystko wskazuje na to, że z Niko Kovacem współpracował będzie Bartosz Białek. Polak w zakończonym niedawno sezonie dostał kilka szans w Bundeslidze, jednak były to sporadyczne występy. Niewykluczone, że pod okiem Chorwata napastnik rozwinie się i będzie mógł w przyszłości stanowić o sile ataku Wilków.

Komentarze