Wieśniacy nie zwalniają tempa

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy TSG 1899 Hoffenheim pokonał w delegacji FC Ausgburg 4:0. Drużyna z siedzibą na Rhein-Neckar-Arena kontynuuje zatem serię meczów bez porażki.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz na WWK Arena, gdzie przy obecności 28 tysięcy widzów gospodarze liczyli na zrobienie kolejnego kroku w kierunku utrzymania się w Bundeslidze. Goście jednak mieli zamiar sięgnąć po pełną pulę, dzięki czemu jeszcze realniejsze mogły stać się europejskie puchary w kolejnej kampanii w wykonaniu Wieśniaków.

Zaledwie sześć minut potrzebowali podopieczni Juliana Nagelsmanna na zdobycie pierwszej bramki, której autorem był Andrej Kramarić. Chorwat zaliczył jednocześnie swoje 15. trafienie w sezonie, dzięki czemu to Hoffenheim udał się na przerwę w lepszych nastrojach.

W drugiej połowie Wieśniacy szukali kolejnych goli i na efekty nie trzeba było długo czekać. Popis strzelecki zaprezentował Ishak Belfodil, który nie zwalnia tempa na boiskach Bundesligi. Algierczyk najpierw w 62. minucie wyróżnił się szczupakiem, z kolei w 74. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Belfodil kropkę nad “i” postawił w 82. minucie, pieczętując zwycięstwo Hoffenheim nad Augsburgiem 4:0.

FC Ausgburg – TSG 1899 Hoffenheim 0:4 (0:1)

0:1 Kramarić 6′
0:2 Belfodil 62′
0:3 Belfodil 74′
0:4 Belfodil 82′