Trzęsienie ziemi w Hercie Berlin. Duże zmiany w klubie Piątka

Bruno Labbadia
Bruno Labbadia fot. PressFocus

Hertha Berlin oficjalnie poinformowała za pośrednictwem swoich mediów, że rozstała się z pierwszym trenerem Bruno Labbadią. Pracę stracił też dyrektor zarządzający ds. sportu Michael Preetz. Decyzję te są następstwem przegranej niemieckiej Starej Damy z Werderem Brema 1:4.

Hertha Berlin w sobotni wieczór doznała dziewiątej porażki w sezonie. Tym samym stołeczny team ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. Nazwisko nowego szkoleniowca Herthy nie jest jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że Arne Friedrich do końca trwającego sezonu będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego.

– Hertha BSC wiele zawdzięcza Michaelowi Preetzowi. Jest blisko związany z naszym klubem od prawie 25 lat. Początkowo jako zawodnik, a ostatnio przez prawie dwanaście lat na stanowisku dyrektora sportowego – mówił prezes Herthy Werner Gegenbauer cytowany przez Bulinews.com.

– Michael Preetz w ostatnich latach zbudował klub w Bundeslidze pod względem sportowym, ale biorąc pod uwagę rozwój zarówno w minionym, jak i obecnym sezonie, podjęliśmy decyzję o zmianie na tym stanowisku. Niemniej jednak chciałbym gorąco podziękować Michaelowi Preetzowi za dobrą współpracę przez wiele lat – dodał sternik klubu.

Według Carstena Schmidta, prezesa zarządu, Hertha w najbliższych dniach ogłosi następcę Bruno Labbadii na stanowisko głównego trenera.

Berliński klub decyzję o zmianie na stanowisku trenera podjął przed spotkaniami odpowiednio z Eintrachtem Frankfurt i Bayernem Monachium. Napastnikiem Herthy jest Krzysztof Piątek, który w tym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach, notując w nich cztery trafienia i dwie asysty.

Komentarze