Sport Bild: Goetze zaliczy kolejny powrót? Flick chce piłkarza

Mario Götze
Mario Götze fot. Abaca/Hepta/SPORTPICTURES

Mario Goetze, według informacji niemieckich dziennikarzy może wkrótce zaliczyć kolejny powrót w swojej karierze. Według informacji Sport Bild chętny na pozyskanie 28-latka wydaje się Bayern Monachium, a zwolennikiem tego typu rozwiązania jest trener Hansi Flick.

Czytaj dalej…

Mario Goetze aktualnie pozostaje bez klubu, po tym, jak wygasł jego kontrakt z Borussią Dortmund. Tym samym po czterech latach zakończyła się przygoda 28-latka z klubem z siedzibą na Signal Iduna Park.

Przypomnijmy, że Goetze trafił do Borussii z Bayernu. Zawodnik kosztował wówczas przedstawicieli ekipy z Westfalii mniej więcej 22 miliony euro. Tymczasem najnowsze głosy w sprawie przyszłości piłkarza wskazują, że ten może wrócić do teamu z Bawarii.

Darmowy transfer tylko pozornie

W teorii Bayern za transfer nie będzie płacił. Praktyka wygląda jednak nieco inaczej, bo mistrzowie Niemiec musieliby ponieść koszty, które opierałyby się na zapłaceniu zawodnikowi określonej kwoty za sam podpis pod umową, ponadto byłaby prowizja dla agenta oraz pensja dla piłkarza, co wyliczył na Twitterze skrzętnie Tomasz Urban z Eleven Sports.

O jakich kosztach mowa? Można przypuszczać, że zarobki zawodnika miałby wynieść mniej więcej sześć milionów euro rocznie. Za sam podpis pod kontraktem Goetze mógłby zainkasować trzy miliony euro, a ponadto trzeba też liczyć prowizję dla menedżera, więc z “darmowego” transferu, robi się transakcja warta kilkanaście milionów euro.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Niemiec wystąpił łącznie w 21 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki, notując również jedną asystę.

Komentarze