Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Haaland w styczniu kosztował 20 mln euro, dzisiaj wart krocie

Erling Haaland w sobotnim Der Klassiker zdobył bramkę, która ostatecznie na nic się zdała, bo Borussia Dortmund przegrała na swoim stadionie z Bayernem Monachium 2:3. Tymczasem Mundo Deportivo przekonuje, że zna ewentualny koszt transferu z udziałem zawodnika, jaki musiałby ponieść ewentualny chętny.

Czytaj dalej…

Erling Haaland to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników na świecie. Ostatnio pojawiły się głosy, że piłkarzem zainteresowany jest Real Madryt. Jaki koszt musiałby ponieść klub ze stolicy Hiszpanii, chcąc pozyskać piłkarza?

Jeszcze niedawno spekulowano, że klauzula odstępnego zapisana w umowie Norwega wynosi 75 milionów euro. Tymczasem hiszpańscy dziennikarze przekonują, że cena wywoławcza za Haalanda wynosi 80 milionów euro. Niemniej łączny koszt transakcji z udziałem zawodnika może wynieść blisko 100 milionów euro, gdyż na dodatkowe premie przy transakcji mogą liczyć agent zawodnika Mino Raiola i jego ojciec Alf-Ige Haaland.

Urodzony w Leeds napastnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 11 meczach, notując w nich 11 trafień i trzy asysty. Obecny kontrakt Haalanda z BVB obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Przypomnijmy, ż reprezentant Norwegii dołączył do ekipy z Dortmundy za 20 milionów euro.

Komentarze