Mario Gotze
Mario Gotze fot. Grzegorz Wajda

Goetze nie trafi do Bayernu

Środowe wydanie Sport Bild poinformowało, że szkoleniowiec Bayernu Monachium Hansi Flick chciałby sprowadzić do swojego zespołu Mario Goetze. Po południu głos w tej sprawie zabrał sam trener mistrzów Niemiec, który zaprzeczył tym doniesieniom. Tym samym doświadczony pomocnik raczej nie otrzyma szansy ponownych występów w drużynie z Monachium.

Czytaj dalej…

Goetze pozostaje obecnie wolnym zawodnikiem, po tym jak po zakończeniu ostatniego sezonu rozstał się z Borussią Dortmund. Sport Bild poinformował, że 28-latek znalazł się na celowniku Hansiego Flicka, który miał nawet w ubiegłym tygodniu rozmawiać na ten temat z zawodnikiem, którego dobrze zna z pracy w reprezentacji Niemiec.

Flick: Nie ma tematu Goetze

Informacje o zainteresowaniu piłkarzem zdementował jednak w środę sam szkoleniowiec Bayernu, który odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed czwartkowym meczem o Superpuchar Europy.

– Miałem z nim częsty kontakt od czasów, kiedy pracowałem przy reprezentacji. Mam wielki szacunek do Mario i wiem, jakie są jego mocne strony. Ale w tej chwili nie jest to temat dla nas – powiedział Flick.

Tym samym powrót Goetze do Monachium wydaje się być mało prawdopodobny. Doświadczony pomocnik barwy Bayernu reprezentował w latach 2014-2017, rozgrywając w tym czasie 114 spotkań, w których dobył 36 bramek.

Komentarze