Sancho: Musiałem dostosować się do Bundesligi

Legia Warszawa - Borussia Dortmund
Legia Warszawa - Borussia Dortmund fot. ASInfo

Jednym z kluczowych piłkarzy Borussii Dortmund w trakcie trwającego sezonu jest Jadon Sancho. Angielski zawodnik w jednym ze swoich ostatnich przekazów dla mediów przyznał, że gdy trafił do ligi niemieckiej, był zaskoczony tym, jak zawodnicy w Niemczech są przygotowani fizycznie.

Czytaj dalej…

18-letni zawodnik udzielił wywiadu klubowej telewizji, w którym opowiadał o swoim rozwoju jako piłkarz. Przypomnijmy, że Sancho debiut w szeregach BVB zaliczył w październiku 2017 roku, gdy dortmundzka drużyna mierzyła się z Eintrachtem Frankfurt.

– Niemiecka piłka nożna jest bardzo wyrównana. Kiedy trafiłem do Borussii, nie sądziłem, że tak to może wyglądać. Z kolei, gdy rozegrałem swoje pierwsze spotkanie, to dostrzegłem, że rywale są bardzo dobrze przygotowani fizycznie – mówił piłkarz Borussii przed kamerą BVB TV cytowany przez portal Bulinews.com.

– Pamiętam swój pierwszy drybling w Bundeslidze, gdy rywal poradził sobie ze mną bez większego kłopotu. Wówczas czułem się z tym źle i powiedziałem sobie, że muszę nad sobą popracować, aby być waleczniejszym i szybszym zawodnikiem – dodał Sancho.

Dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi angielski skrzydłowy stał się bardzo popularny w Niemczech. Sancho przekonuje jednak, że chociaż lubi się bawić na boisku, to stara się zachować powagę.

– Świetnie się bawię. O to chodzi w piłce nożnej. Aczkolwiek, kiedy trzeba zachować powagę, to staram się dostosować do sytuacji – skwitował piłkarz.

Przypomnijmy, że Sancho dołączył do Borussii z Manchesteru City latem 2017 roku.

Komentarze