Salihamidzic: Będą rozmowy z Lewandowskim

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzic potwierdził, że w najbliższym czasie będą prowadzone rozmowy z przedstawicielami Roberta Lewandowskiego w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Obecna umowa kapitana reprezentacji Polski wygasa w 2021 roku, ale mogłaby zostać prolongowana o kolejne 24 miesiące.

Czytaj dalej…

Co prawda, jeszcze w ubiegłym roku 30-letni napastnik chciał zmienić klub, ale ostatecznie został w stolicy Bawarii i wiele wskazuje na to, że pogra tam jeszcze przez kilka lat. Salihamidzic podkreślił, że nie ma pośpiechu w kwestii nowej umowy, ale też z jego słów wynika, że klub chciałby na dłużej zatrzymać swojego najlepszego strzelca.

– Lewa jest jednym z najlepszych napastników na świecie, jeśli nie nawet najlepszą dziewiątką na świecie. Będziemy rozmawiać, ale spokojnie. To ambitny piłkarz, który chce zdobywać bramki w każdym meczu i chce zawsze odcisnąć swoje piętno na grze. Jest profesjonalistą. Rzadko widywałem coś takiego. Ma w sobie ogień i zawsze chce wygrywać. Dlatego to jasne, że nie jest zadowolony i nie czuje się dobrze, jeśli nie wygrywa i nie strzela bramek – powiedział Salihamidzic w rozmowie ze Sport1.

Lewandowski dołączył do Bayernu w 2014 roku i od tego czasu zdobył dla aktualnego mistrza Niemiec 180 bramek w 229 spotkaniach.

Komentarze