Absencja gwiazdy Bayernu może potrwać nawet kilka miesięcy

Sadio Mane
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Sadio Mane stracił szanse na grę na mistrzostwach świata w Katarze. Piłkarz Bayernu Monachium najprawdopodobniej przejdzie operację, po której czeka go nawet czteromiesięczna przerwa.

  • Sadio Mane doznał kontuzji w trakcie ostatniego meczu Bayernu Monachium
  • Senegalczyk nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze
  • W jego sytuacji konieczna jest operacja, po której czeka go kilkumiesięczna przerwa

Poważne osłabienie Bayernu Monachium

Od momentu przenosin do Niemiec Sadio Mane jest niekwestionowaną gwiazdą Bayernu Monachium i jednym z liderów całej ofensywy. W obecnym sezonie zagrał w 23 spotkaniach, a jego dorobek wynosi jedenaście trafień i cztery asysty. Znajdował się on w bardzo dobrej formie przed mistrzostwami świata w Katarze, na których finalnie nie zagra.

W trakcie ostatniej kolejki Bundesligi Senegalczyk doznał groźnej kontuzji. Od tego momentu trwała walka z czasem. Mane znalazł się nawet w kadrze Senegalu, mając nadzieję na powrót do zdrowia jeszcze przed startem turnieju. Kilka dni temu pojawiły się oficjalne informacje, że skrzydłowy ostatecznie ominie prestiżową imprezę.

Uraz Mane okazał się zbyt poważny, aby mógł on pomóc swojej kadrze. Badania wykazały zerwanie ścięgna, a sam zawodnik zdecydował się na operację. Po jej przeprowadzeniu 30-latka czeka długa przerwa od gry, która może wynieść nawet cztery miesiące.

To bez wątpienia ogromne osłabienie dla Bayernu Monachium. Jeśli ta prognoza się potwierdzi, występ Mane w dwumeczu z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów stanie pod znakiem zapytania. Dojdzie do niego na przełomie lutego i marca.

Zobacz również: Katarski skandal nie został zamieciony pod dywan. “Infantino musi powiedzieć: zrobimy to”

Komentarze