Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Rummenigge: Flik ma być trenerem Bayernu na wiele lat

W najbliższą środę rozegrany zostanie arcyciekawie zapowiadający się mecz z udziałem Olympique Lyon i Bayernu Monachium. Tymczasem przed tym starciem dyrektor generalny klubu z Bawarii nie szczędził pochlebnych słów w kierunku Hansiego Flicka.

Czytaj dalej…

Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z Kickerem dał do zrozumienia, że aktualny opiekun monachijskiej ekipy ma być jej trenerem przez wiele lat. Jest to o tyle ciekawe, że Flick trafił do Bayernu jako trener tymczasowy, a już wygrał mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec i wciąż liczy się w walce o triumf w Lidze Mistrzów.

– Trenerem Bayernu jest Hansi Flick i miejmy nadzieję, że pozostanie nim przez bardzo, bardzo długi czas. Wszyscy możemy pogratulować Hansiemu Flickowi, który dołączył do klubu w listopadzie ubiegłego roku. Zaufaliśmy mu, a on spłacał to zaufanie wielokrotnie – rzekł dyrektor generalny w wywiadzie dla Kickera.

– Hansi Flick przywrócił drużynie i klubowi ważne wartości. Jesteśmy w tej chwili na bardzo dobrej pozycji, wygrywając niemiecki dublet i awansując do półfinału Ligi Mistrzów. To nas cieszy. To nie tylko gra dająca sukcesy, ale także gra bardzo atrakcyjna dla oka. To był nasz cel – dodał Rummenigge.

Przypomnijmy, że w przeszłości Flick pracował jako asystent selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Löwa w latach 2006-2014.

Komentarze