Robert Lewandowski bez granic, Polak osiągnął kolejny cel

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym 2:1 środowym starciu ligowym przeciwko VfL Wolfsburg. Tym samym polski napastnik może pochwalić się tym, że ma już ponad 250. goli w Bundeslidze. Dzięki zwycięstwu Bayern Monachium legitymuje się bilansem 27 punktów.

Robert Lewandowski jest dopiero trzecim zawodnikiem w historii, któremu udało się strzelić przynajmniej 250. goli w lidze niemieckiej. Wcześniej ta sztuka udała się Gerdowi Muellerowi i Klausowi Fischerowi.

Monachijski team nie miał łatwego zadania w rywalizacji przeciwko piątemu zespołowi Bundesligi, bo już w piątej minucie Maximilian Philipp wyprowadził zawodników Wilków na prowadzenie. Tymczasem jeszcze przed przerwą Polak doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie od Kingsleya Comana. Była to jego 250. bramka zdobyta w niemieckiej ekstraklasie.

Pięć minut po przerwie “Lewy” dołożył drugiego gola. Tym samym ma już na swoim koncie 18 trafień w trakcie trwającego sezonu, licząc wszystkie rozgrywki. Z kolei od początku sezonu 2019/2020 strzelił 73 gole w 64 spotkaniach.

Lewandowski okazję na powiększenie dorobku strzeleckiego będzie miał już w sobotę, gdy w hicie Bundesligi podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. Start spotkania zaplanowany jest na 18:30.