RB Lipsk na remis z Hoffenheim

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie 23. kolejki Bundesligi. RB Lipsk przed własną publicznością zremisował 1:1 z Hoffenheim.

Obie jedenastki do poniedziałkowego spotkania przystępowały z nadzieją na zdobycie trzech punktów i wykorzystanie potknięcia wyprzedzających ich w ligowej tabeli zespołów.

Od pierwszego gwizdka sędziego oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, w którym żaden z zawodników nie odstawiał nogi. Po pierwszej połowie zdecydowanie więcej powodów do radości mieli jednak piłkarze Hoffenheim, którzy prowadzili skromnie 1:0. Po strzale jednego z zawodników gości i interwencji Gulacsiego, piłka trafiła prosto pod nogi Andreja Kramaricia, któremu pozostało już tylko trafić do pustej bramki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Hoffenheim długo utrzymywało korzystny wynik, ale w 89. minucie RB Lipsk zdołał wyrównać. Po płaskim zagraniu Marcela Halstenberga z lewej strony pola karnego, do siatki z kilku metrów trafił Willi Orban, ratując tym samym swojej drużynie cenny punkt.

RB Lipsk – TSG Hoffenheim 1:1 (0:1)

0:1 Kramarić 22′