Przyszłość Flicka w zawieszeniu. Bayern może wykorzystać przerwę

Hansi Flick
Hansi Flick PressFocus

W najbliższym czasie nie należy spodziewać się rozstrzygnięcia przyszłości trenera Bayernu Monachium Hansiego Flicka. Ewentualne rozmowy na ten temat pomiędzy szkoleniowcem i władzami bawarskiego klubu zostały odłożone w czasie.

Niepewna przyszłość Flicka

Przyszłość Flicka jest tematem intensywnych spekulacji od czasu ogłoszenia przez Joachima Loewa decyzji o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Niemiec po zakończeniu Euro 2020. To właśnie obecny trener Bayernu uważany jest za głównego kandydata do jego zastąpienia.

Za ewentualnym odejściem Flicka z Bayernu przemawiają również jego nienajlepsze relacje z dyrektorem sportowym klubu Hasanem Salimidziciem. Sam szkoleniowiec długo nie chciał komentować spraw dotyczących jego przyszłości, ale po raz pierwszy wypowiedział się na ten temat po odpadnięciu drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzów. Flick przyznał, że będzie musiał tę kwestię omówić ze swoją rodziną.

Kibice Bayernu muszą uzbroić się w cierpliwość

Kibice monachijskiego klubu chcieliby jak najszybciej poznać rozstrzygnięcie tej kwestii, ale wszystko wskazuje na to, że będą musieli wykazać się cierpliwością. Jak informuje Sport1 najważniejsze osoby w Bayernie – szef zarządu Karl-Heinz Rummenigge, prezydent Herbert Heiner, dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić i członek zarządu Oliver Kahn – nie mają w najbliższym czasie w planach spotkania z Flickiem. O przyszłości szkoleniowca nie rozmawiano również w środę w samolocie w drodze powrotnej z Paryża, choć na pokładzie byli nie ma wszyscy głównie zainteresowani.

Decyzja o spotkaniu została odłożona w czasie przede wszystkim z powodu intensywnego czasu jaki czeka Bayern. W ciągu tygodnia Bawarczycy rozegrają bowiem trzy ligowe spotkania – z Wolfsburgiem, Bayerem Leverkusen i FSV Mainz. Hansi Flick chce w pełni skoncentrować się tych meczach, które będą decydujące w walce o dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec.

Po tych spotkaniach drużynę Bayernu czeka dwutygodniowa przerwa (25 kwietnia – 8 maja). Właśnie ten okres może zostać wykorzystany przez wszystkie strony na spotkanie i podjęcie ostatecznych decyzji.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. kwietnia 2021 15:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze