Kibice Bayernu wybrali piłkarza sezonu, Lewandowski może być rozczarowany

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski może czuć się rozczarowany po wyborze kibiców na Najlepszego Piłkarza w Bayernie Monachium za sezon 2021/2022. Ostatecznie zaszczyt ten spotkał Thomasa Muellera. Niemiec wyprzedził Jamala Musialę. Reprezentant Polski zajął dopiero trzecie miejsce.

  • Na oficjalnie stronie internetowej Bayernu pojawiły się wyniki głosowania kibiców na Najlepszego Piłkarza Sezonu
  • Na największe uznanie fanów mistrzów Bundesligi zapracował Thomas Mueller
  • Reprezentant Niemiec otrzymał 26 procent głosów od kibiców

Lewandowski dopiero trzeci

Robert Lewandowski ma za sobą niezły sezon, w który rozegrał łącznie 46 meczów, notując w nich 50 trafień. Polski napastnik w znacznym stopniu przyczynił się do wygrania mistrzostwa Bundesligi przez ekipę z Allianz Arena. Mimo wszystko osiągnięcie Polaka nie wystarczyło na docenienie przez fanów Bawarczyków.

Fani Bayernu tradycyjnie wybrali Najlepszego Piłkarza Sezonu. Tym razem został nim Thomas Mueller, na którego głosowało 26 procent kibiców. Doświadczony zawodnik wyprzedził Jamala Musialę, który mógł liczyć na 19 procent głosów. Trzeci z 18 procentami głosów był z kolei Lewandowski.

Zobacz także:

Oprócz wymienionej wyżej trójki w pierwszej piątce znaleźli się również Manuel Neuer oraz Joshua Kimmich. W kontekście Muellera warto dodać, że Niemiec zakończył kampanie 2021/2022 z 32 występami w lidze niemieckiej, w której zaliczył osiem goli i 18 asyst.

Bawarczycy nowy sezon ligowy zaczną już 5 sierpnia. Pierwszym rywalem Bayernu będzie Eintracht Frankfurt. Spotkanie odbędzie się na Deutche Bank Park.

Czytaj więcej: Pomocnik może opuścić Bayern. Warunkiem dobra oferta

Komentarze