Piłkarze Bayernu Monachium oczekują odejścia Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Włodarze Bayernu Monachium pozostają nieugięci i wciąż nie wyrażają zgody na transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Nie przewidzieli jednak, jak ewentualne pozostanie Polaka mogłoby podziałać na szatnię Bawarczyków. Dziennikarze z The Athletic donoszą, że piłkarze mistrza Niemiec w obecnej sytuacji chcieliby odejścia 33-latka.

  • Władze Bayernu mimo sprowadzenia Sadio Mane nie chcą wyrazić zgody na odejście Roberta Lewandowskiego
  • Między Polakiem a zarządem trwa wojna medialna
  • Odejścia Lewandowskiego chcą już piłkarze Bayernu, którym nie podoba się atmosfera w klubie

Coraz większy smród w szatni Bayernu

Od wielu tygodni przyszłość Roberta Lewandowskiego to temat nośny medialnie. Kapitan reprezentacji Polski publicznie zapowiedział chęć odejścia z Bayernu Monachium. Podkreślił, że “nie wyobraża sobie dalszej gry w Bayernie” wobec wszystkiego, co zostało już powiedziane na głos, a także postępowania zarządu względem niego. 

Działacze Bawarczyków, na czele z Hasanem Salihamidzieciem i Oliverem Kahnem jak mantrę powtarzają w mediach, że Polak ma jeszcze rok ważnego kontraktu i pozostanie w Monachium. Panowie nie wzięli prawdopodobnie pod uwagę nastrojów wewnątrz szatni, które są już nienajlepsze. Poinformowali o tym w czwartek dziennikarze The Athletic.

Ich zdaniem, medialny konflikt Lewandowskiego z władzami mistrzów Niemiec źle wpływa na szatnię, a wielu zawodników uważa, że w obecnej sytuacji napastnik powinien odejść z zespołu. Stawia to dyrekcję Bawarczyków przed sporym dylematem. Uparcie stać przy swoim i zatrzymać Polaka na siłę, czy wykorzystać zainteresowanie FC Barcelony i sprzedać go, mając na uwadze ewentualną toksyczną atmosferę w szatni w przypadku pozostania 33-latka. 

Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach stanowisko władz Bayernu ulegnie zmianie i zdecydują się one dać zielone światło do transferu Lewandowskiego. Mocno liczy na to Barca na czele z Xavim, który oczyma wyobraźni już układa schematy taktyczne z uwzględnieniem 33-latka w składzie. 

Zobacz też: Transfer Mane nie zmiękczył Bayernu. “Jasna sytuacja”

Komentarze