Transfer Mane nie zmiękczył Bayernu. “Jasna sytuacja”

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium podpisał umowę z Sadio Mane. To nie zmieniło jednak postawy włodarzy Die Roten do przenosin Roberta Leawndowskiego do Barcelony. Hasan Salihamidzić podkreślił, że spodziewa się zobaczyć Polaka 12 lipca, gdy zespół rozpocznie presezon.

  • Bayern Monachium podpisał trzyletnią umowę z Sadio Mane
  • Te przenosiny nie zmieniły jednak podejścia Bawarczyków do ewentualnego odejścia Roberta Lewandowskiego
  • Hasan Salihamidzić podkreślił, że spodziewa się zobaczyć Polaka na początku presezonu Die Roten. Piłkarze mają pojawić się w siedzibie klubowej 12 lipca

“Nie myślę o ofercie z Barcelony. Lewandowski ma przybyć na presezon”

Saga transferowa, związana z odejściem Roberta Lewandowskiego trwa od kilku tygodni i niemal codziennie dostajemy na jej temat nowe informacje. Jeszcze w ubiegłym tygodniu media donosiły, że twarda postawa Bayernu Monachium zmieni się, gdy do klubu trafi Sadio Mane. Bawarczycy mieli chcieć najpierw zapewnić sobie podpis topowego napastnika, który niejako zapełniłby pustkę po odejściu kapitana reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje jednak na to, że Die Roten nadal nie zamierzają przyjmować jakiejkolwiek oferty za 33-latka.

Sadio Mane wylądował już bowiem w Monachium, a klub oficjalnie powitał go jako swojego gracza. Mimo tego Hasan Salihamidzić nie zmienił swojego zdania: nadal oczekuje, iż Lewandowski wypełni swój kontrakt z rekordowymi mistrzami Niemiec.

Nasza pozycja jest jasna: Robert ma kontrakt do lata 2023 roku. Nowa oferta z Barcelony? Nie myślę o tym. Spodziewam się zobaczyć Roberta podczas treningu na Saebener Strasse 12 lipca – powiedział kierownik sportowy Bayernu. To właśnie wtedy monachijczycy rozpoczną obóz przygotowawczy. Bośniak odnosił się do informacji, wedle których Polak miał zamiar nie stawić się na początku presezonu. Byłby to ostateczny dowód na chęć odejścia napastnika, niezależnie od tego, że straciłby wiele w oczach kibiców. – Sprowadzenie Sadio Mane? To odrębna kwestia, niepowiązana z Lewandowskim ­– dodał Salihamidzić.

Lewandowski strzelił w minionym sezonie aż 50 bramek w 46 meczach. W Barcelonie bardzo liczą na skuteczność 33-latka i niebawem mają zaprezentować Bayernowi ofertę, opiewającą na około 40 milionów euro.

Zobacz również: Bayern odpowiedział BVB. Zrealizował hit transferowy.

Komentarze