Bundesliga: Bayern nie pozostawia złudzeń, udany występ Jakuba Kamińskiego z Borussią Dortmund

Serge Gnabry

Podsumowanie wtorkowych meczów 14. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium rozgromił Werder Brema aż 6-1, zaś Wolfsburg pokonał Borussię Dortmund. Udane spotkanie rozegrał Jakub Kamiński.

Bayern odskakuje Borussii

Wtorkową rywalizację w Bundeslidze rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego starcia Wolfsburga z Borussią Dortmund. W wyjściowej jedenastce “Wilków” znalazł się Jakub Kamiński, który rozegrał bardzo udane zawody. Wolfsburg w pełni zasłużenie ograł wyżej notowanego rywala 2-0 i zbliżył się do ligowej czołówki. Bardzo emocjonująco było również w Stuttgarcie, gdzie zwycięska bramka padła w samej końcówce doliczonego czasu gry. W 98. minucie trzy punkty w meczu z Herthą Berlin zapewnił Konstantinos Mavropanos.

Przez chwilę zapowiadało się na niespodziankę w Bawarii. Bayern szybko objął prowadzenie, lecz w 10. minucie Werder Brema zdołał wyrównać. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Eric Maxim Choupo-Moting, co nie zatrzymało mistrzów Niemiec. Do końca meczu udało im się wpakować bowiem jeszcze pięć bramek, a hattrickiem popisał się Serge Gnabry. W 84. minucie przepięknego gola zdobył zaledwie 17-letni Mathys Tel.

Wyniki 14. kolejki Bundesligi

Wolfsburg – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

6′ Van de Ven, 90+2′ Nmecha

Bayern – Werder Brema 6:1 (4:1)

6′ Musiala, 22′, 28′, 82′ Gnabry, 26′ Goretzka, 84′ Tel – 10′ Jung

Bochum – Borussia Moenchengladbach 2:1 (2:0)

9′ Antwi-Adjei, 12′ Hofmann – 62′ Plea

VfB Stuttgart – Hertha Berlin 2:1 (1:1)

3′ Guirassy, 90+8′ Mavropanos – 19′ Lukebakio