Piątek i spółka na kwarantannie. Hertha nie zagra

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek PressFocus

Trzy najbliższe spotkania Herthy Berlin w Bundeslidze zostaną przełożone. To konsekwencja kolejnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w zespole, co sprawia, że cała drużyna musi poddać się 14-dniowej kwarantannie.

W czwartek rano Hertha poinformowała o trzech potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w zespole. Pozytywne testy uzyskali trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamazgic oraz napastnik zespołu Dodi Lukebakio. Cała trójka wraz z innym asystentem Andreasem Neuendorfem została od razu odizolowana od zespołu i wysłana na kwarantannę.

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że drużyna podczas dwóch najbliższych tygodni będzie się izolować, ale możliwe będzie przeprowadzanie treningów oraz rozgrywanie spotkań. Zespół miał w tym czasie tymczasowo prowadzić dyrektor sportowy Arne Friedrich.

Kolejny przypadek koronawirusa w Hercie

Jak informuje Kicker, w czwartek wieczorem ustalenia te stały się nieaktualne. Wszystko z powodu kolejnego pozytywnego wyniku w zespole, tym razem u Marvina Plattenhardta. Dziennikarze poinformowali, że drużyna i cały sztab szkoleniowy będą poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, począwszy od piątku. W efekcie trzy najbliższe ligowe mecze Herthy z Mainz, Freiburgiem i Schalke nie będą mogły dojść do skutku.

Hertha Berlin zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów co plasująca się za jej plecami Arminia Bielefeld. Na przedostatnim FC Koeln ma tylko trzy punkty przewagi.

Komentarze