Oświadczenie Rummenigge ws. planów dotyczących Superligi

Karl-Heinz Rummenigge
Karl-Heinz Rummenigge fot. PressFocus

Bayern Monachium będzie prawdopodobnie jednym z głównych przeciwników powstania Superligi. Komentarz w sprawie tych rozgrywek wyraził natomiast prezydent Bayernnu Monachium i nowy szef Komitetu Wykonawczego UEFA Karl-Heinz Rummenigge.

Jasne stanowisko mistrzów Niemiec

Bayern Monachium co prawda znajdował się w rozważaniach 12 współzałożycieli Superligi. Bawarczycy nie dołączyli jednak do grupy buntowników. Bawarczycy jednocześnie w pełni popierają UEFA.

– Raczej wszystkie kluby w Europie powinny solidarnie pracować nad tym, aby struktura kosztów, a zwłaszcza pensje zawodników i wynagrodzenia agentów, zostały dostosowane do przychodów. Aby wszystko opierało się na zdroworozsądkowych założeniach – przekonywał prezydent Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge.

– Nie sądzę, aby Superliga rozwiązała problemy finansowe europejskich klubów, które wynikły wskutek pandemii – uzupełnił Niemiec.

Bawarczycy zwolennikami Ligi Mistrzów

Przedstawicieli klubu z Bundesligi przedstawił jasne stanowisko, że Bayern nie brał udziału w planach stworzenia nowych rozgrywek. W tej kwestii Rummenigge również zabrał głos.

– Bayern nie był zaangażowany w plany dotyczące Superligi. Jesteśmy przekonani, że obecne normy w piłce nożnej gwarantują poważne podstawy. Bayern z zadowoleniem przyjmuje reformy Ligi Mistrzów – przekonywał 65-latek.

Warto nadmienić, że od sezonu 2024/2025 obowiązywać będzie nowy format Ligi Mistrzów. Między innymi w rozgrywkach weźmie udział więcej uczestników. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Komentarze