Neuer może pójść śladami Lewandowskiego

Manuel Neuer
PressFocus Na zdjęciu: Manuel Neuer

Niemieckie media informują, że Manuel Neuer może pójść śladami Roberta Lewandowskiego. Bramkarz reprezentacji Niemiec nie godzi się na warunki przedłużenia kontraktu zaproponowane przez Bayern Monachium.

  • Manuel Neuer zwleka z popisaniem nowego kontraktu
  • Niemiec nie jest zadowolony z warunków proponowanych przez Bayern
  • Obie strony czekają długie negocjacje

Bramkarz Bayernu niezadowolony z warunków nowego kontraktu

Kontrakt Manuela Neuera wygasa w czerwcu 2023 roku. Gracz chciałby zostać w Bayernie, ale zależy mu na podpisaniu dwuletniej umowy. Na to nie chce przystać bawarski klub oferując swojej gwieździe – identycznie, jak w przypadku Roberta Lewandowskiego – roczny kontrakt.

Przyszłość golkipera jest na razie niejasna, choć nie ma powodów do niepokoju. Sam Neuer nie zamierza wywoływać niepotrzebnego zamieszania. Piłkarz spokojnie czeka na rozwój wydarzeń, ale też ma swoje oczekiwania. Oprócz wcześniej wspomnianej długości kontraktu chce pozostania w klubie obecnego trenera bramkarzy oraz oczekuje wzmocnień zespołu, aby Bayern nadal pozostał konkurencyjny na arenie międzynarodowej.

Niemieckie media nie wykluczają, że zawodnik ostatecznie zdecyduje się jednak podpisać roczny kontrakt oferowany przez Bayern. Na definitywne rozstrzygnięcia tej sprawy przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka tygodni. Prasa zwraca uwagę na liczne zawirowania kontraktowe w Monachium. Ostatnio z ust nie schodzi temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Teraz pojawił się problem Manuela Neuera. W klubie mogą być zadowoleni, że mają już za sobą rozmowy z Thomasem Mullerem, który podpisał nowy kontrakt.

Manuel Neuer ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Bayernu rozgrywając 39 spotkań. Aż czternaście z nich Niemiec zakończył z czystym kontem.

Zobacz również: Wolfsburg bliski porozumienia z nowym szkoleniowcem

Komentarze