Napastnik zostaje w Bayernie. Agent potwierdza: to jest oczywiste

Mathys Tel nie uda się tego lata na wypożyczenie. Młodziutki napastnik zostaje w Bayernie Monachium, gdzie będzie walczył o miejsce w składzie. O zamiarach Francuza poinformował jego agent.

Mathys Tel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mathys Tel
  • Mathys Tel trafił do Bayernu Monachium za kwotę 20 milionów euro
  • W debiutanckim sezonie 18-latek pięciokrotnie trafił do siatki
  • Pomimo sporego zainteresowania, latem nie odejdzie na wypożyczenie

Nastoletni Francuz chce walczyć o skład mistrza Niemiec

Nastroje w Bayernie Monachium po sezonie 2022/2023 są skrajnie niskie. Co prawda udało się rzutem na taśmę zdobyć mistrzostwo Niemiec, lecz ostatnie miesiące były dla kibiców i władz klubu gigantycznym zawodem.

Głównym celem na letnie okienko jest ściągnięcie nowego napastnika. Marzeniem Bawarczyków jest Harry Kane, choć po wkroczeniu do akcji Realu Madryt szanse zmalały do minimum. Wiele mówi się także o kandydaturach Dusana Vlahovicia i Randala Kolo Muaniego.

Wizja nowego konkurenta do wyjściowego składu nie odstrasza Mathysa Tela. Młodziutki Francuz trafił do Bayernu w 2022 roku za kwotę 20 milionów euro. W swoim debiutanckim sezonie zdobył pięć bramek w Bundeslidze, przebywając na murawie niespełna 400 minut.

Agent piłkarza potwierdził, że interesuje się nim wiele ekip, które pragną go wypożyczyć. Sam 18-latek zamierza natomiast pozostać na Allianz Arena i notować kolejne występy.

– Wiele europejskich klubów chciałoby w swoich szeregach Mathysa, nie tylko tych małych. My już zakomunikowaliśmy, że oczywistym jest dla nas pozostanie Mathysa w Bayernie Monachium – przyznał agent młodzieżowego reprezentanta Francji.

Zobacz również: Właściciel PSG odgrywa kluczową rolę w przejęciu Manchesteru United przez katarskiego szejka

Komentarze