Thomas Müller
Thomas Müller fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Müller wróci do kadry? Apel niemieckiej legendy

Thomas Müller po raz ostatni w reprezentacji Niemiec wystąpił w listopadzie 2018 roku. Doświadczony zawodnik Bayernu Monachium był jednym z zawodników, z którego usług zrezygnował selekcjoner reprezentacji Joachim Löw. W ostatnim czasie pojawiło się jednak wiele głosów mówiących, że 30-latek zasługuje na powrót do kadry. Teraz do grona apelujących o to dołączył honorowy prezydent Bayernu, Franz Beckenbauer.

Czytaj dalej…

Ostatnim występem Müllera w kadrze było spotkanie z reprezentacją Holandii w ramach Ligi Narodów, które rozegrane zostało dokładnie 19 listopada 2018 roku. W marcu ubiegłego roku, Joachim Löw zdecydował, że nie będzie już korzystał z usług Müllera, Jerome’a Boatenga i Matsa Hummelsa, chcąc postawić na młodszych piłkarzy. Tym samym licznik występów piłkarza Bayernu Monachium w drużynie narodowej stanął na liczbie 100.

Beckenbauer: Müller jest absolutnym liderem

Müller od dłuższego czasu prezentuje jednak bardzo wysoką formę, będąc bardzo ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka. Zdaniem między innymi Franza Beckenbauera zasługuje na powrót do kadry.

Thomas Müller powinien ponownie grać dla Niemiec. Joachim Löw mógłby ponownie sięgnąć po niego nie tracąc przy tym twarzy – powiedział Beckenbauer w rozmowie z Bildem.

– Müller przeszedł przez trudny czas w Bayernie i długo pozostała na ławce. Ale trzeba zwrócić uwagę na to, jak się później rozwinął. Müller jest teraz absolutnym liderem, a jego osobowość z pewnością pomogłaby drużynie narodowej. Decyzja oczywiście należy jednak do trenera – dodał honorowy prezydent Bayernu.

Komentarze