Popis napastnika Wolfsburga w starciu z Mainz

Max Kruse w barwach olimpijskiej reprezentacji Niemiec
PressFocus Na zdjęciu: Max Kruse w barwach olimpijskiej reprezentacji Niemiec

Świetną skutecznością popisał się w meczu Wolfsburga z Mainz Max Kruse. Napastnik, który zimą trafił do klubu z Unionu Berlin zanotował klasycznego hat-tricka.

• W piątek Wolfsburg mierzył się z Mainz
  • Wilki nie dały szans rywalom, już do przerwy prowadząc 5:0
  • Hat-tricka w pierwszej połowie zanotował 34-letni Max Kruse

Kruse z hat-trickiem przeciwko Mainz!

Max Kruse popisał się w piątek fantastyczną skutecznością. Jego Wolfsburg mierzył się w Bundeslidze z Mainz i Wilki nie pokazały litości swoim rywalom. Już do przerwy prowadziły aż 5:0, w czym wydatnie pomogła czerwona kartka dla Niklasa Tauera. Wynikiem tego zawieszenia był rzut karny, po którym Max Kruse zanotował pierwsze trafienie pierwszego wieczoru. Doświadczony snajper wywiódł w pole bramkarza Mainz, posyłając piłkę w lewy róg.

To był dopiero początek popisów 34-latka. W 35. minucie wykorzystał świetne dośrodkowanie Ridle’a Baku i bez przyjęcia uderzył futbolówkę między nogami Robina Zentera. Kruse skompletował hat-tricka jeszcze przed przerwą. Już w doliczonym czasie gry Niemiec stał zupełnie niepilnowany w polu karnym. Otrzymał podanie i po raz trzeci zmusił golkipera do wyjmowania piłki z siatki po swoim strzale.

Kruse zimą zmienił Union Berlin na Wolfsburg. W barwach pierwszej z drużyn ustrzelił pięć ligowych bramek, a dla Wilków udało mu się to już sześciokrotnie.