Matthaeus prowokuje: to najlepszy skład w historii Bayernu

Bayern Monachium ma za sobą bardzo dobry dwumecz z Paris Saint-Germain, po którym znalazł się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Lothar Matthaeus uważa, że obecnie to najmocniejszy skład w historii Bawarczyków.

Bayern Monachium
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bayern Monachium
  • Bayern Monachium rozprawił się z PSG i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
  • Lothar Matthaeus uważa, że Bawarczycy mogą sięgnąć po prestiżowe trofeum
  • Zdaniem legendarnego piłkarza, Bayern dysponuje najmocniejszym składem w historii

Bayern mocniejszy bez Lewandowskiego?

Na początku sezonu Bayern Monachium mierzył się ze sporymi problemami. Po odejściu Roberta Lewandowskiego brakowało w zespole zawodnika, który skutecznie kończyłby akcje w polu karnym rywala. Z biegiem miesięcy piłkarze mistrza Niemiec znacząco poprawili się w tym aspekcie i znów grają na najwyższym poziomie.

W minionym tygodniu Bayern pokonał Paris Saint-Germain w rewanżu i wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Lothar Matthaeus uważa, że obecnie Bawarczycy mają największy potencjał kadrowy w swojej historii. Przekonuje również, że niemiecka drużyna może sięgnąć po prestiżowe trofeum.

Jeśli wszyscy są w formie, to jest to obecnie najlepszy skład w historii Bayernu pod względem jakości. Mają 20 potencjalnych zawodników do pierwszej jedenastki. Półtora roku temu czy dwa lata temu, krytykowałem fakt, że drużyna Bayernu nie jest dobrze ustawiona w poszczególnych formacjach. Bayern był bardzo aktywny w ostatnich dwóch oknach transferowych i chwalę ich za to.

– To nie wielkie nazwiska wygrywają Ligę Mistrzów, ale wielkie zespoły. Powiedziałem przed meczem z PSG, że Bayern jest w stanie ponownie zdobyć tytuł w tym sezonie – mówi legenda niemieckiej piłki.

Zobacz również:

Co z przyszłością Conte? To będzie kluczowe
Antonio Conte

Decyzja zostanie podjęta przed końcem sezonu Zgodnie z doniesieniami włoskiego dziennikarza ostateczna decyzja dotycząca Antonio Conte zostanie podjęta pod koniec aktualnego sezonu. Jednak jak twierdzi Romano, wszystko wskazuje na to, że obecny opiekun Tottenhamu rozstanie się ze swoim stanowiskiem po zakończeniu rozgrywek. Co ma mieć wpływa na ewentualne postanowienia Conte? Decydujące znaczenie powinny mieć względy

Czytaj dalej…

Komentarze