Matheus Cunha
Matheus Cunha fot. PressFocus

Matheus Cunha zmieni klub? Hertha z jasnym stanowiskiem

Matheus Cunha w styczniu tego roku trafił z RB Lipsk do Herthy BSC. Zawodnik z marszu stał się jedną z kluczowych postaci niemieckiej Starej Damy. Ostatnio głos na temat przyszłości zawodnika zabrał dyrektor generalny klubu ze stolicy Niemiec.

Czytaj dalej…

Matheus Cunha trafił do Herthy za 18 milionów euro. Brazylijczyk ma kontrakt ważny z berlińską ekipą do końca czerwca 2024 roku.

– Kiedy przeprowadzał się z Lipska do Berlina zimą, ważne było dla niego, aby upewnić się, że tutaj odciśnie swoje piętno. Nie da się tego zrobić, jeśli zmienia się klub co rok, czy pół roku. Sukces można odnieść tylko wtedy, jeśli zawodnik utożsamia się z klubem i z miastem. Matheus właśnie to robi – mówił dyrektor generalny Herthy w rozmowie z Kickerem.

– Naszym wspólnym celem jest rozwój w kierunku gry na arenie międzynarodowej. Matheus ma świetne umiejętności indywidualne, co może pomóc nam w zrealizowaniu naszych planów. Chcemy podążać tą samą drogą tak długo, jak to możliwe – dodał 53-latek.

21-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w ośmiu meczach, notując w nich pięć trafień i cztery asysty. Przedstawiciel Herthy Michael Preetz wyraził ostatnio przekonanie, że Matheus Cunha nie ma zamiaru zmieniać klubu.

Komentarze