Lewandowski przedstawił swoje stanowisko w sprawie umowy z Bayernem. “Podjąłem decyzję”

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w rozmowie z Viaplay zakomunikował, że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium. Kapitan reprezentacji Polski wyraził się jasno w sprawie swojej przyszłości.

  • Robert Lewandowski w zdecydowanym tonie zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium
  • Najpóxniej latem przyszłego roku Lewy zmieni barwy klubowe
  • Chętnych na pozyskanie polskiego napastnika nie brakuje

Lewandowski pożegna się z Bayernem

Robert Lewandowski trafił do Bayernu Monachium w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Wygląda na to, że polski napastnik w trakcie najbliższej sesji transferowej zmieni pracodawcę. W kontekście przyszłości Lewego przedstawiane są w mediach różne scenariusze. Sam zainteresowany postanowił przerwać milczenie i odnieść się do sytuacji, która ma aktualnie miejsce.

– Podjąłem decyzję (mimo że nie dostałem żadnej oferty z Bayernu), że nie przedłużę umowy. (…) Najważniejsze jest to, by dla obu stron znaleźć idealne rozwiązanie. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pewnie to się stanie – rzekł Lewandowski przed kamerą Viaplay w rozmowie z Piotrem Domagałą.

– Nie wiem na 100 procent, czy mecz z Wolfsburgiem był moim ostatnim dla Bayernu. Bardzo prawdopodobne jest, że tak. Chociaż nic nie mogę powiedzieć, że tak będzie na pewno. Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt. Wszystko może się wyjaśnić wkrótce – dodał Polak.

Lewandowski w trakcie kampanii 2021/2022 wystąpił łącznie w 46 meczach, w których strzelił 50 goli, notując w nich także siedem asyst. Rynkowa wartość polskiego napastnika to 50 milionów euro. Bez wątpienia to suma, która mogą wyłożyć na transfer takie kluby jak Chelsea, czy PSG. Chociaż w mediach Lewy łączony jest przede wszystkim z FC Barceloną.

Czytaj więcej: Lewandowski jedną noga poza Bayernem? Polak ze łzami w oczach żegnał się z kibicami

Komentarze