Leverkusen – Dortmund: koniec kapitalnej serii

Xabi Alonso
PressFocus Na zdjęciu: Xabi Alonso

W 18. kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał z Borussią Dortmund 0:2. Dla Aptekarzy to pierwsza ligowa strata oczek od 29 października 2022 roku.

• Do przerwy w starciu na BayArena było 1:0 dla gości. Gola w 33. minucie zdobył Karim Adeyemi
  • Kilka minut po zmianie stron niefortunnie interweniował Edmond Tapsoba, który zanotował trafienie samobójcze
  • Wynik 2:0 dla dortmundczyków utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego

Aptekarze byli bezradni w starciu z Dortmundem

Bayer Leverkusen w pięciu ostatnich spotkaniach zanotował same zwycięstwa. Aptekarze chcieli pokonać także graczy Borussii Dortmund.

To jednak zawodnicy z Westfalii jako pierwsi mogli objąć prowadzenie. W 13. minucie okazję miał defensor Niklas Suele, ale uderzył nad bramką.

Niedługo potem przed szansą stanął Piero Hincapie. Zawodnikowi Aptekarzy także jednak zabrakło precyzji i kibice na BayArena wciąż czekali na trafienie otwierające wynik tego niedzielnego spotkania.

Zmieniło się to w 33. minucie. Gracze BVB przeprowadzili składną akcję, po której piłka trafiła do Adeyemiego. 21-latek spokojnie przymierzył i pewnym uderzeniem obok golkipera Bayeru dał dortmundczykom wynik 1:0.

Chwilę po zmianie stron goście podwyższyli. Marius Wolf mocno zacentrował z prawej strony pola karnego, a Tapsoba niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Sytuacja Aptekarzy stała się zatem mocno nie do pozazdroszczenia…

Gospodarze mogli szybko zdobyć gola kontaktowego. Amine Adli został jednak zatrzymany przez efektywnie interweniującego Gregora Kobela.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry mogło być już definitywnie po meczu. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Jude Bellingham, a jego zamiary dobrze odczytał Lukas Hradecky.

Ostatecznie wynik tego meczu już nie uległ zmianie i goście z Dortmundu triumfowali 2:0. Tym samym piękna seria Aptekarzy została przerwana.